Akutní homeopatie – 3 víkendy

škola akutní homeopatie

Milí budoucí homeopaté, milí rodiče, milí přátelé,

pro všechny, kdo se zajímají o homeopatii a chtěli by se o ní dozvědět víc, pro ty, kdo by chtěli pomáhat v akutních stavech sobě i svým blízkým, máme nabídku.

Homeopatická fakulta s klinikou otevírá další cyklus kurzů!

Tento cyklus je určen laickým zájemcům o homeopatii a jeho náplní jsou jak základy homeopatické filozofie, pak zejména praktické použití homeopatie v běžných akutních stavech.

Homeopatie může být alternativou i vhodným doplňkem alopatické léčby, jak se o tom přesvědčili absolventi našich předchozích kurzů, kteří oceňují zejména znovu získaný pocit sebedůvěry a jistoty, že mohou sami pomáhat v situacích, ve kterých si dříve nevěděli rady.

Obsah třech víkendových lekcí ve stručnosti

  1. Víkend: Filosofie – Hahnemann a jeho práce, úvod do homeopatické filozofie, jak podávat homeopatický lék, potence léku. Materia medica – nachlazení, chřipky, virózy, horečky, kašel, dětské nemoci, očkování, hyperaktivní děti.
  2. Víkend: Filosofie – zdraví a nemoc, příčiny nemocí, omezení a limity akutní domácí léčby, vedení případu. Materia medica – zánět hrtanu, chrapot, ztráta hlasu, angíny, sinusitidy, otitidy, afty, keloidní jizvy, ječné zrno, abscesy, kopřivka, průjem, hemeroidy, nevolnost, zvracení, kinetózy, bolesti hlavy.
  3. Víkend: Filosofie – akutní a chronická nemoc, klasifikace symptomů, vyšetřování případu, vztahy mezi léky. Materia medica – zánět spojivek, příprava na operaci a pooperační léčba, ischias, úrazy (rány, vymknutí kloubu, namožení svalů a šlach, zlomeniny), krvácení z nosu, pokousání hmyzem nebo zvířetem, poranění hlavy, popáleniny, žlučníková a ledvinová kolika, gynekologické záněty, stavy strachu a úzkosti, dětské novorozenecké koliky, homeopatie po porodu.

Nevnímáme vás nyní pouze jako rodiče, kteří chtějí akutně léčit svoje děti, cílem kurzu je naučit vás pracovat s jednodušší podobou akutních nemocí obecně. Absolvent kurzu je nyní brán jako odborník na léčbu jednodušších akutních onemocnění pomocí klasické homeopatie, který je kompetentní pomáhat i mimo rámec své rodiny. To vše samozřejmě v rámci úzké spolupráce s klasickou západní medicínou.

Naučíte se také, jak výrazně zvýšit účinnost laické první pomoci u vážných případů a úrazů (do doby příjezdu záchranné služby) pomocí klasické homeopatie.

Naučíme vás nově také pracovat s homeopatickým repertoriem. V rámci kurzu máte možnost získat profesionální homeopatické repertorium zdarma.

 

Studium probíhá kontaktní, prezenční formou, takže všichni mají prostor pro vlastní
dotazy. Je to nejúčinnější forma studia, váš čas a finance budou takto nejlépe zhodnoceny.
Pouze z knihy nebo videa se homeopatii opravdu nenaučíte.

Nad všemi tématy, obrazy homeopatických léků a případy budeme pracovat společně, každý bude mít prostor říkat vlastní názory a zkušenosti.

Za promeškané víkendy z vaší strany, neposkytujeme náhradu víkendu, nahrávky ani nevracíme peníze. Z každé lekce budete mít materiály se zásadními informacemi a můžete se kdykoliv doptat na vše, co potřebujete.  

Po ukončení kurzu obdrží účastníci certifikát a mají možnost se mnou zdarma konzultovat po telefonu své homeopatické akutní stavy (vím, že tuto možnost nebudete tolik využívat, protože najít správný lék budete prostě umět sami).

Co získáte studiem akutní homeopatie na Homeopatické fakultě

  • možnost umět od sebe odlišit akuškola akutní homeopatietní homeopatické léky i na základě emočního a mentálního příběhu klienta a homeopatického prostředku, což je velmi důležité, protože mnoho fyzických symptomů různých léků se překrývá a je těžké je od sebe v praxi odlišit
  • v ceně kurzu máte již nakopírované detailní popisy klíčových symptomů homeopatických léků (nebudeme ztrácet čas jejich diktováním a psaním)
  • možnost opatřit si vzorky všech probíraných homeopatických prostředků v rámci kurzu za symbolickou cenu (pro potřeby vlastního provingu), takže v případě potřeby nemusíte nikde nic náročně shánět
  • praktické ukázky léčby akutních stavů, případy z praxe

Pozvánka na akutní kurz homeopatie pro rodiče se ke mně dostala v centru Avalon v Uherském Hradišti. Jednalo se o tři víkendy, tak jsem si řekla, že to zkusím. Už při druhém setkání s podobně naladěnými lidmi jsem se dozvěděla spoustu užitečných informací. Jelikož mám vystudovanou SZŠ, tak jsem vše ohledně nemocí řešila klasickou medicínou. Ale homeopatie mi otevřela oči a začala jsem se postupně na spoustu věcí dívat jinak. A o tom, že homeopatie funguje jsem se přesvědčila u mladší dcery, když se v noci vzbudila s bolestí ouška. Po podání léku spala až do rána. Také vyšetření v ORL ambulanci následující den proběhlo tak nějak jinak, prostě v pohodě. Nejvíce mě potěšilo to, že nemusela brát antibiotika. Největším přínosem pro mě bylo získání poznatků o tom, jak postupovat v případě náhlé akutní příhody a bolesti a také vysvětlení proč daná nemoc má zrovna takový průběh. Tento kurz bych doporučila všem nastávajícím i současným rodičům. 

Irena Kijaniová, Uherský Brod, absolventka kurzu akutní homeopatie

Organizační záležitosti a informace

Místo studia:  Hlavní 325/61, Brno-Komín (bílý dům na kruhovém objezdu). Možnost parkování na parkovišti ul. Podveská (blízko je Vozovna Komín, Centrum spirální stabilizace).

Délka studia: tři víkendy, vždy jeden víkend za měsíc, sobota – neděle.

Zimní termín studia: 29. – 30. ledna 2022 až 26. – 27. března 2022 je již zcela obsazen.

Jarní termín studia: 23. – 24. dubna 2022,  21. – 22. května 2022,
18. – 19. června 2022  (poslední 2 volná místa za původní cenu)

Časový rozvrh víkendu:

sobota  9.30 – 18.00 (13 – 14 přestávka na oběd)

neděle  9.00 – 16.00 (12 – 13 přestávka na oběd)

Cena studia: 3600.- Kč za celé studium, tři víkendy (tedy 1200.- Kč za víkend). Předem se platí první víkend (1200.- Kč) na účet, aby se mohl kurz uskutečnit a bylo vám místo v kurzu drženo. Tato částka je v případě vaší neúčasti nevratná. Zbytek kurzovného (2400.-) se doplácí během prvního víkendu kurzu v hotovosti.

Kurz je maximálně pro 16 účastníků 

©. Ing. Aleš Sušický, Dip.Hom.