Akutní homeopatie – 3 víkendy

STUDIUM  DOMÁCÍ  AKUTNÍ   HOMEOPATIE – 3 víkendy

Milí budoucí homeopaté, milí rodiče, milí přátelé,

pro všechny, kdo se zajímají o homeopatii a chtěli by se o ní dozvědět víc, pro ty, kdo by chtěli pomáhat v akutních stavech sobě i svým blízkým, máme nabídku.

Homeopatická fakulta s klinikou otevírá dalšícyklus kurzů. Tento cyklus je určen laickým zájemcům o homeopatii a jeho náplní jsou jak základy homeopatické filozofie, pak zejména praktické použití homeopatie v běžných akutních stavech. Homeopatie může být alternativou i vhodným doplňkem alopatické léčby, jak se o tom přesvědčili absolventi našich předchozích kurzů, kteří oceňují zejména znovu získaný pocit sebedůvěry a jistoty, že mohou sami pomáhat v situacích, ve kterých si dříve nevěděli rady. Pro vaši představu uvádíme ve stručnosti obsah třech víkendových lekcí:

    1. víkend: Filosofie – Hahnemann a jeho práce, úvod do homeopatické filozofie, jak podávat homeopatický lék, potence léku. Materia medica – nachlazení, chřipky, virózy, horečky, kašel, dětské nemoci, očkování, hyperaktivní děti.
    2. víkend: Filosofie – zdraví a nemoc, příčiny nemocí, omezení a limity akutní domácí léčby, vedení případu. Materia medica – zánět hrtanu, chrapot, ztráta hlasu, angíny, sinusitidy, otitidy, afty, keloidní jizvy, ječné zrno, abscesy, kopřivka, průjem, hemeroidy, nevolnost, zvracení, kinetózy, bolesti hlavy.
    3. víkend: Filosofie – akutní a chronická nemoc, klasifikace symptomů, vyšetřování případu, vztahy mezi léky. Materia medica – zánět spojivek, příprava na operaci a pooperační léčba, ischias, úrazy (rány, vymknutí kloubu, namožení svalů a šlach, zlomeniny), krvácení z nosu, pokousání hmyzem nebo zvířetem, poranění hlavy, popáleniny, žlučníková a ledvinová kolika, gynekologické záněty, stavy strachu a úzkosti, dětské novorozenecké koliky, homeopatie po porodu.

Nevnímáme vás nyní pouze jako rodiče, kteří chtějí akutně léčit svoje děti, cílem kurzu je naučit vás pracovat s jednodušší podobou akutních nemocí obecně. Absolvent kurzu je nyní brán jako odborník na léčbu jednodušších akutních onemocnění pomocí klasické homeopatie, který je kompetentní pomáhat i mimo rámec své rodiny. To vše samozřejmě v rámci úzké spolupráce s klasickou západní medicínou. Naučíte se také, jak výrazně zvýšit účinnost laické první pomoci u vážných případů a úrazů (do doby příjezdu záchranné služby) pomocí klasické homeopatie. Naučíme vás nově také pracovat s homeopatickým repertoriem. V rámci kurzu máte možnost získat profesionální homeopatické repertorium zdarma.

Studium probíhá kontaktní, prezenční formou, takže všichni mají prostor pro vlastní
dotazy. Je to nejúčinnější forma studia, váš čas a finance budou takto nejlépe zhodnoceny.
Pouze z knihy nebo videa se homeopatii opravdu nenaučíte. Nad všemi tématy, obrazy homeopatických léků a případy budeme pracovat společně, každý bude mít prostor říkat vlastní názory a zkušenosti. Po ukončení kurzu obdrží účastníci certifikát a mají možnost se mnou zdarma konzultovat po telefonu své homeopatické akutní stavy (vím, že tuto možnost nebudete tolik využívat, protože najít správný lék budete prostě umět sami).

Co získáte studiem akutní homeopatie na Homeopatické fakultě:

– možnost umět od sebe odlišit akutní homeopatické léky i na základě emočního a mentálního příběhu klienta a homeopatického prostředku, což je velmi důležité, protože mnoho fyzických symptomů různých léků se překrývá a je těžké je od sebe v praxi odlišit

– v ceně kurz již nakopírované detailní popisy klíčových symptomů homeopatických léků (nebudeme ztrácet čas jejich diktováním a psaním)

– možnost opatřit si vzorky všech probíraných homeopatických prostředků v rámci kurzu za symbolickou cenu (pro potřeby vlastního provingu), takže v případě potřeby nemusíte nikde nic náročně shánět

– praktické ukázky léčby akutních stavů, případy z praxe

Délka studia: tři víkendy, vždy jeden víkend za měsíc, sobota – neděle.

Termíny studia:  19. – 20. června  2021,   10. – 11. července  2021,   7. – 8. srpna  2021

Časový rozvrh víkendu:

sobota  9.30 – 18.00 (13 – 14 přestávka na oběd)

neděle  9.00 – 16.00 (12 – 13 přestávka na oběd)

Cena studia: 3500.- Kč za celé studium (tři víkendy). Je možné platit školné  formou měsíčních splátek 1200.- Kč za víkend – nutno však zdůraznit, že se platí za víkend i když student část víkendu chybí (dostane všechny materiály a zvukovou nahrávku víkendu).

Více informací a podrobností najdete zde

©. Ing. Aleš Sušický, Dip.Hom.