Akutní homeopatie – 3 víkendy

STUDIUM   AKUTNÍ   HOMEOPATIE – 3 víkendy

Milí budoucí homeopaté, milí rodiče, milí přátelé,

pro všechny, kdo se zajímají o homeopatii a chtěli by se o ní dozvědět víc, pro ty, kdo by chtěli pomáhat v akutních stavech sobě i svým blízkým, máme nabídku. Homeopatická fakulta s klinikou otevírá další cyklus kurzů. Tento cyklus je určen laickým zájemcům o homeopatii a jeho náplní jsou jak základy homeopatické filozofie, pak zejména praktické použití homeopatie v běžných akutních stavech. Homeopatie může být alternativou i vhodným doplňkem alopatické léčby, jak se o tom přesvědčili absolventi našich předchozích kurzů, kteří oceňují zejména znovu získaný pocit sebedůvěry a jistoty, že mohou sami pomáhat v situacích, ve kterých si dříve nevěděli rady. Pro Vaši představu uvádíme ve stručnosti obsah třech víkendových lekcí:

    1. víkend: Filosofie – Hahnemann a jeho práce, úvod do homeopatické filozofie, potence léku,. Materia medica – nachlazení, chřipky, virózy, horečky, kašel, dětské nemoci, očkování.
    2. víkend: Filosofie – zdraví a nemoc, příčiny nemocí, omezení a limity akutní domácí léčby, vedení případu. Materia medica – zánět hrtanu, chrapot, ztráta hlasu, angíny, sinusitidy, otitidy, afty, keloidní jizvy, ječné zrno, abscesy, kopřivka, průjem, hemeroidy, nevolnost, zvracení, kinetózy, bolesti hlavy.
    3. víkend: Filosofie – akutní a chronická nemoc, klasifikace symptomů, vyšetřování případu, vztahy mezi léky. Materia medica – zánět spojivek, příprava na operaci a pooperační léčba, ischias, úrazy (rány, vymknutí kloubu, namožení svalů a šlach, zlomeniny), krvácení z nosu, pokousání hmyzem nebo zvířetem, poranění hlavy, popáleniny, žlučníková a ledvinová kolika, gynekologické záněty, stavy strachu a úzkosti, dětské novorozenecké koliky, homeopatie po porodu.

Nevnímáme Vás nyní pouze jako rodiče, kteří chtějí akutně léčit svoje děti, cílem kurzu je naučit Vás pracovat s jednodušší podobou akutních nemocí obecně. Absolvent kurzu je nyní brán jako odborník na léčbu jednodušších akutních onemocnění pomocí klasické homeopatie, který je kompetentní pomáhat i mimo rámec své rodiny. To vše samozřejmě v rámci úzké spolupráce s klasickou západní medicínou. Naučíte se také jak výrazně zvýšit účinnost laické první pomoci u vážných případů a úrazů do doby příjezdu záchranné služby pomocí klasické homeopatie. Naučíme Vás nově také pracovat s homeopatickým repertoriem, v rámci kurzu máte možnost získat profesionální homeopatické repertorium zdarma. Kurz nyní zakončen certifikátem.

Studium probíhá kontaktní, prezenční formou, takže všichni mají prostor pro vlastní dotazy. Nad všemi tématy, obrazy homeopatických léků  a případy budeme pracovat společně, každý bude mít prostor říkat vlastní názory, zkušenosti a připomínky.

 

Výhoda studia akutní homeopatie na Homeopatické fakultě:

– možnost opatřit si vzorky všech probíraných homeopatických prostředků v rámci kurzu za symbolickou cenu (pro potřeby vlastního provingu), takže v případě potřeby nemusíte nikde nic náročně shánět  

– praktické ukázky léčby akutních stavů, případy z praxe, ukázkové videopřípady        

  • Délka studia: tři víkendy, vždy jeden víkend za měsíc, sobota – neděle.

Cena studia: 3000.- Kč za celé studium (tři víkendy). V odůvodněných případech je možné platit školné  formou měsíčních splátek 1100.- Kč za víkend – nutno však zdůraznit, že se platí za víkend i když student část víkendu chybí (dostane všechny materiály a zvukovou nahrávku víkendu).

Přihláška ke stažení: přihláška

V případě zájmu navazuje studium bylin a výživy (dietetiky) podle tradiční čínské medicíny na dva víkendy (so-ne)

Akutnihomeopatie.cz

©. Ing. Aleš Sušický, Dip.Hom.